DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Co je to Gore horor?

CO JE TO HOROR KATEGORIE GORE?

- Gore horor je subžánr hororového filmu, který měl největší rozmach na konci 70. let a v průběhu 80. let minulého století.

 

- Chytá se ovšem dodnes a mnoho nových gore hororů stojí za to.

- Filmy tohoto typu nebyly příliš známé a ani nesklidily mnoho úspěchu jak finančně tak s diváky. To ovšem neznamená, že se vám nemůžou zalíbit... :) Důvodem je hlavně jejich syrovost. Takové filmy nejsou jen tak pro každého diváka, protože jsou natočeny ne moc realistickými barvami (což bylo tehdy pro nejnovější kamery zvykem), nic, ale NIC tam není děláno digitálně přes počítač jako dnes a veškeré efekty jsou dělány ručně, tzn. z figurín, makeupů, všelijakých latexů, umělých krví, kulis, apod. Z toho důvodu je u těchto filmů naprosto specifický a jedinečný pocit, který nezapůsobí na každého. Proto na vás buď zapůsobí, nebo nebude znamenat vůbec nic.

 

- V některých případech jsou efekty dělány částečně digitálně (u těch novějších kousků).

 

ČÍM SE TAKOVÝ HOROR VYZNAČUJE?

 

- Především levnými a ručními efekty (přesněji zmíněno v první části), typickou osmdesátkovou ale gradovou hudbou (často také metalovou) a většinou slabými hereckými výkony (při kterých ovšem putuje další jedinečná podívaná a já jí mám rád).